Po co to wszystko?

10 lipca 2008 at 7:21 am

Zanim zacznę pisać JAK osiągnąć i utrzymać wymarzoną siłę, kondycję, wytrzymałość, zdrowie i sylwetkę, spróbujmy znaleźć odpowiedź na pozornie niezrozumiałe pytanie: PO CO to robić?

Jaki jest sens tracenia wielu godzin tygodniowo na męczące ćwiczenia, jeśli można pograć na komputerze? Po co poświęcać kolejne godziny z zajętego planu dnia na przeglądanie książek i internetu w poszukiwaniu informacji i ciekawostek o nowych metodach treningowych, jeśli można wygodnie pooglądać telewizję? Czemu ktoś chciałby płacić spore pieniądze na zdrowe jedzenie i drogie suplementy, jeśli McDonald ze smacznym i tanim jedzeniem jest tuż za rogiem?

Odpowiedź sprowadza się do priorytetów i celów jakimi kierujemy się w życiu. Ludzie mają naprawdę przeróżne pomysły na życie. Nie mam zamiaru wartościować i oceniać mówiąc że mój jest najlepszy. Każdy jest trochę inny i każdy potrzebuję czegoś innego. Chcę tylko pokazać, że istnieje element wspólny nam wszystkim, każdemu powinno na nim zależeć.

Niezależnie od tego czy jesteś imprezowiczem który codziennie wieczorem chodzi do klubów z przyjaciółmi i bawi się tam do wczesnego rana, informatykiem co cały dzień spędza przed komputerem i dokształca się aby być najlepszy w swoim fachu, gospodynią domową która dzieli czas między rodziną, pracą, zajmowaniem się domem i zakupami, biznesmenem zakładającym nowy innowacyjny startup, grafikiem chcącym zostać drugim Louisem Royo czy prawnikiem świetnie orientującym się w meandrach polskiego prawa – we wszystkich tych tak różnych przypadkach, pokazujących przekrojowo jak odmienne może być to co robimy na co dzień i co chcemy osiągnąć, trzeba być aktywnym. Trzeba mieć energię by każdego dnia móc robić to co chcemy lub musimy.

Zgodzisz się ze mną, że trudno jest dawać z siebie wszystko kiedy co kilka dni regularnie boli głowa, brzuch lub męczy zgaga, zimą i jesienią dopada katar i grypa, na wiosnę i w lato utrudnia życie katar sienny. Trudno jest tryskać energią gdy ważymy więcej niż potrzeba i ciało musi niepotrzebnie dźwigać dodatkowe kilogramy tłuszczu a do efektywnej pracy trzeba dziennie wypić kilka szklanek kawy. Od tego w jakim stanie znajduje się twoje ciało, w pewnym stopniu zależy powodzenie zawodowe, relacje międzyludzkie – ogólnie rzecz biorąc, satysfakcja z życia. Jest takie oklepane powiedzenie – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Wydaje się więc logicznym że każdemu powinno zależeć na tym aby utrzymywać swoje ciało w dobrej kondycji… na pewno tak jest w przypadku autora tego bloga :-) i jeśli Ty również uważasz podobnie, myślę że spodoba ci się mój blog. Koniec z wprowadzeniem i tłumaczeniem o co chodzi – od następnego wpisu będę już regularnie zamieszczał właściwe użyteczne informacje.

Reklamy

Entry filed under: info. Tags: .

Początek – poznajmy się! Smaczna i zdrowa zupa owocowa%d blogerów lubi to: